دانلود پاورپوینت مهندسی بیمارستان در وزارت بهداشت جهت رشته پزشکی در قالب 23 اسلاید و با فرمت بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش
 

 

 

در این پاورپوینت توضیحاتی پیرامون مهندسی بیمارستان و مشکلات بیمارستان های کشور مانند کمبود تخت های بیمارستانی ارائه شده است.

 

 


رشته مهندسی بیمارستان برای آشنایی مهندسان با تخصص طراحی و ساخت بیمارستان‌ها توسط وزارت بهداشت ایجاد شده است. در سال ۱۳۹۲ برای نخستین بار در کشور آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی بیمارستان از طریق کنکور ارشد وزارت بهداشت برگزار شد و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران (دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی) و علوم پزشکی اصفهان هرکدام به تعداد ۵ نفر در این رشته دانشجو پذیرفتند. دانش آموختگان رشته‌های مهندسی معماری، عمران و شهرسازی مجاز به شرکت در این آزمون بودند. اما در آزمون امسال تغییراتی در منابع آزمون، دروس و همچنین رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون به وجود آمده است. در سال ۱۳۹۴ کنکور این رشته به طور مشترک توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت برگزار شد که دو دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه علم و صنعت ایران اقدام به اعلام ظرفیت پذیرش نمودند. در سال تحصیلی 94-95 تنها دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران پذیرایی دانشجویان ارشد مهندسی بیمارستان می باشد .

 

 

 

فهرست مطالب
مشکلات بیمارستانی کشور
توزیع نامناسب تخت های بیمارستانی
کمبود تخت های بیمارستانی عمومی یا جنرال
کمبود تخت های بیمارستانی خاص
اجرای طرح زیر ساختی بیمارستانی
نمودار سازمانی وزارت بهداشت
برخی وظایف معاونت نوسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت
مدیریت توسعه منابع فیزیکی ، امور عمرانی
نمودار سازمانی دانشگاه علوم پزشکی
مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی
برخی شرح وظایف مدیریت توسعه و منابع فیزیکی و امور عمرانی دانشگاه
وزارت بهداشت