دانلود پاورپوینت بیمارستان کودکان اورنج کانتی جهت رشته معماری در قالب 13 اسلاید و با فرمت بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش
 

 


ساختمان اولیه ی این بیمارستان که در سال 1908 احداث شده بود , در میان ده بیمارستان برتر کودک در آمریکا جای داشت؛ پس انتظار کارفرما و کاربران از بنای جدید که قرارا بود طراحی و احداث شود , بالا بود. لازم بود که ساختمان جدید , در سطح جهانی چشمگیر باشد , به خوبی در بافت کامپوس پزشکی بنشیند, با طبیعت کلورادو , جغرافیا و فرهنگ منطقه هماهنگ بوده و در ضمن , از انعطاف لازم برای توسعه احتمالی در آینده و تکمیل تجهیزات پزشکی و درمانی برخوردار باشد. معمار, با دانستن این مطلب که گذراندن دوره و مراحل مراقبت و درمان کودک در کنار خانواده ها بسیار مهم است , اقدام به طراحی یک فضای درمانگر برای کودک بیمار و پذیرا و صمیمی برای خانواده ها , دوستان و پرسنل نمود. طرح نهایی , گویای عمق اهمیت به دو جنبه ی درمانی و انسانی ست.

 

 

 

ساختمان جدید , با مساحت 133780 متر مربع مجهز به 270 تخت بستری , کلینیک , پاویونی برای خدمات ویژه , دفاتر , فضای تحقیقاتی و آموزشی و پارکینگی به ظرفیت 2144 اتومبیل است. سایتی که انتخاب شده , از جبهه ی غربی و جنوبی , چشم انداز عالی به دن ور و کوهستان دارد. در بخش بیرونی ساختمان , مصالح ) شامل آجر , فلز و شیشه ( با محیط همخوانی دارند و فرم و پالت رنگ ها , پیرو اصالت کلورادو و فرهنگ منطقه هستند. اما در فضای داخلی , طراحیاز روند معمول فراتر رفته و رنگ ها , مقیاس ها , مبلمان و بافت به گونه ای متفاوت از ساختمان های درمانی مشابه , به خدمت معمار و کاربر در آمده اند.

 

 


فهرست مطالب
معرفی
طراحی ساختمان
تصاویر